Spółka LeasingTeam w Niemczech

W maju 2017 r. Grupa Kapitałowa LeasingTeam powołała do życia na terenie Niemiec spółkę LeasingTeam GmbH, która wspiera lokalnie niemieckich przedsiębiorców. Jej powstanie jest kolejnym, po akwizycji spółki CPC Consulting w kwietniu 2016 r., etapem intensywnej ekspansji GK LeasingTeam na rynki zagraniczne.

LeasingTeam GmbH specjalizuje się w doradztwie HR, usłudze rekrutacji stałej polskich pracowników na stanowiska fizyczne i specjalistyczne oraz w outsourcingu procesów i funkcji. Firma świadczy również usługę transgranicznego delegowania polskich pracowników w ramach pracy tymczasowej do firm w Niemczech za pośrednictwem CPC Consulting, siostrzanej spółki z GK LeasingTeam.

Decyzja o powołaniu LeasingTeam GmbH wynika z obserwacji niemieckiego rynku pracy. Nasi zachodni sąsiedzi od wielu lat mają pogłębiające się trudności związane z pozyskaniem pracowników na rodzimym rynku. Rozwiązaniem, które stosują firmy, jest zatrudnianie pracowników z krajów ościennych, w tym z Polski – komentuje Aleksandra Czarnecka, Prezes Zarządu LeasingTeam GmbH – Firmy działające w Niemczech bardzo cenią polskich pracowników i chcą ich zatrudniać. Zadaniem LeasingTeam GmbH będzie wsparcie klientów w rekrutacji polskich pracowników oraz dobranie modelu współpracy odpowiadającego aktualnym potrzebom biznesowym firmy – dodaje.

Siedziba LeasingTeam GmbH znajduje się w Mönchengladbach w Nadrenii Północnej–Westfalii.